Рума је протеклог викенда била домаћин Купа Србије у асу саватеу,такмичењу које су у Спортском центру "Рума" заједнички организовали СБК "Рума" и Савате Савез Србије.
Покровитељи овог такмичења били су Општина Рума и Спортски Савез Општине Рума као и Министарство омладине и спорта РС, а наступило је 128 такмичара из 13 клубова. Врховни делегат био је Миодраг Ракић из Руме, а врховни судија Маја Оџић из Новог Сада. Такмичење је одржано уз строге безбедносне услове, уз поштовање свих мера заштите против вируса COVID19.
Спортисти Савате бокс клуба "Рума" освојили су 5 златних, 5 сребрних и 3 бронзане медаље.
Немања Грбић је поред златне медаље у категорији до 52кг за кадете, проглашен и за најуспешнијег кадетa целог такмичења.
Златне медаље су освојили и:
Софија Миличевић - злато до 48кг ст.пионирке
Сергеј Миличевић - злато до 75кг кадети
Јована Зубер - злато +75кг јуниорке
Марко Видаковић - злато +85кг сениори
Сребрне медаље су освојили:
Нина Kурцинак - до 42кг ст.пионирке
Лука Kурцинак - до 75кг кадети
Анђела Марковић - +75кг јуниорке
Александар Дикић +85кг сениори
Милош Петровић -65кг јуниори
Бронзане медаље су освојили:
Давид Грковић до 30кг ст.пионири
Лазар Јоцковић -33кг ст,.пионири
Kалина Филиповић -65кг кадеткиње










