Покрајински секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство закључио је 27 уговора са јединицама локалних самоуправа, којима су опредељена средства за уређење пољопривредног земљишта у АП Војводини у 2024. години у укупном износу од 686.713.812,89 динара, од укупног износа 366.713.812,89 динара опредељено је за уређење атарских путева и отресишта, док је 320.000.000,00 динара опредељено за уклањање дивљих депонија са пољопривредног земљишта у АП Војводини.
Општина Рума је за уклањање дивљих депонија са пољопривредног земљишта на територији катастарске општине Буђановци по конкурсу добила 55 милиона динара.
Проблеми са непрописним одлагањем смећа су константни, дивље депоније се убрзо после санирања поново направе, а често депоније у свом селу праве сами мештани. Како би се проблем решио, поред едукације грађана о важности заштите животне средине, локална самоуправа је увела и контејнерско одвожење смећа из свих сеоских месних заједница. Нажалост, још увек нису постигнути жељени ефекти, оценио је председник Општине Рума Душан Љубишић.
"У овом моменту се санира депонија у Путинцима. Константно имамо проблем са депонијама. Разлог томе јесу несавесни грађани који своје смеће бацају на ова места која нису за то предвиђена. Заиста смо се трудили претходне две године увели смо и контејнерско одвожење смећа из свих сеоских месних заједница. Дакле постоје контејнери који су фиксно постављени на одређена места где може да се одлаже смеће, које ЈП "Комуналац" својим камионима одвози на регионалну депонију. Међутим и поред тога не постоји култура одлагања смећа. Мислим да то захтева едукацију грађана и свашта нешто да дођемо до коначног циља, а то је да депоније нестану са територије наше општине. Што се тиче буђановачке депоније, реч је великој депонији у улици Душана Јерковића, која је направљена на крају улице. Предвиђено је да се овим средствима комплетно смеће измести и однесе на регионалну депонију Срем-Мачва", рекао је председник Љубишић.