img

Vesti

Nove medalje na Prvenstvu Srbije za rumske kik boksere

img

Rumski kik bokseri nastupili su proteklog vikenda na dva takmičenja: Prvenstvu Srbije u disciplini ful kontakt i Prvenstvu BiH u disciplini lou kik.

Na državnom prvenstvu Srbije su se nadmetali Dragan Delić, kadet do 54 kg; Petar Jovanov, junior do 63,5kg; Miloš Vuković, junior do 67kg; Jovana Kasap, juniorka do 65kg i Nikolina Kasap, juniorka do 70kg, dok je senior Mladen Čestić nastupio na Prvenstvu BiH u kategoriji do 67 kg.

Dragan Delić je osvojio srebrnu medalju, a u finalu je poražen od višestrukog prvaka Srbije Danijela Medovarskog. Petar Jovanov je u uvodne dve borbe ostavario dva trijumfa i izborio plasman u finale, koje će prema propozicijama odraditi na narednom takmičenju. Miloš Vuković je imao odličan nastup. Nakon prekida u polufinalu, ostvario je ubedljivu pobedu i u meču za prvaka Srbije, savladavši takmičara iz Uba, od koga je poražen na prethodnom takmičenju.

Dve medalje osvojile su sestre Kasap. Nikolina je nakon Vojvodine postala i prvakinja Srbije, dok je Jovana osvojila srebrnu medalju, baš kao i Mladen Čestić na Prvenstvu BiH.

Petar Jovanovkoga tek očekuje finalni meč imaće veliki motiv za tu borbu. Pored titule prvaka Srbije, na ovom meču se bira najbolji borac Srbije među juniorima, a ukoliko Petar dođe do pobede Kik boks klub "Ru09" će biti proglašen za najbolji klub na Prvenstvu Srbije u juniorskom uzrastu.