Вести

Успеси румских савате боксера, теквондиста и џудиста

img

Print

Спортисти Савате бокс клуба "Рума" освојили су једну златну и две сребрне медаље на сениорском Првенству Србије у комбат саватеу, које је јуче одржано, уз строге мере безбедности против COVID-19, у Спортском Центру "Рума". Златну медаљу освојио је Дамјан Марковић, док су се сребром окитили Марко Видаковић и Сретен Ђорђевић.

Марковић је овим резултатом изборио пласман у састав репрезентације Србије и бориће се на предстојећем Светском првенству за сениоре у комбат саватеу у Аустрији од 26. до 30. јула 2021. године.

Организатори првенства Србије били су Савате бокс клуб "Рума" и Савате Савез Србије а покровитељи Влада Републике Србије - Министарство омладине и спорта, Општина Рума и Савез Спортова Општине Рума.

Да се подсетимо две недеље пре у Спортском центру у Руми учешће у репрезентацији Србије изборили су још два члана Савате бокс клуба "Рума" у конкуренцији млађих јуниора Анастасија Иконић и Јован Теодоровић, који ће нас представити на Светском првенству за јуниоре у асу саватеу чији ће наш град бити домаћин од 1. до 3. јула 2021. године.

Румски теквондисти из ТК "Змај" протеклог викенда су наступили на Првенству Србије за кадете и форме, које је одржано у Београду.

Освојене су три златне, једна сребрна и две бронзане медаље, а троје такмичара су остали без пласмана.