img

Вести

Златна Тамара Милутиновић освојила две медаље на Балканском првенству, одличан наступ и Јоване Гњатовић

img

Print

Атлетичарке АК "Рума" и репрезентативке Србије Тамара Милутиновић и Јована Гњатовић имале су сјајан наступ протеклог викенда на Првенству Балкана за јуниоре/ке у атлетици у Истанбулу (Турска).

Женска штафета репрезентације Србије у дисциплини 4x100м у саставу Тамара Милутиновић (АК Рума), Тијана Јапунџић, Лидија Тодоровић и Ивана Илић освојила је ПРВО место, са истрчаним резултатом 46.80с.

Јована Гњатовић (АК Рума) у дисциплини троскок са резултатом 12.52 метара освојила је 4. место, исти резултат као и трећепласирана.

Другог дана балканског првенства:

Тамара Милутиновић освојила је бронзану медаљу у трци на 200 метара, са резултатом 24.45с, док је као чланица штафете 4x400м освојила5. место – (Л. Тодоровић – Т. Јапунџић, И. Малетић – Т. Милутиновић – 3:54.50).

Ово је између осталог прво међународно такмичење на којем наступа наша репрезентација, након ситуације са вирусом ковид-19 која је задесила цео свет.