Марковић и Видаковић најбољи на Првенству Србије у саватеу

величина слова

14. мај 2018.

Markovic i Vidakovic Спортисти Савате бокс клуба "Рума" сениор Дамјан Марковић (категорија до 75кг) и јуниор Марко Видаковић (до 80кг) освојили су златне медаље на Првенству Србије за јуниоре и сениоре у асу саватеу.

На такмичењу које је одржано јуче у Обреновцу, Дамјан Марковић је победио у финалу домаћег борца Филипа Радовановића, док је Марко Видаковић победио Марка Сутару из Београда.

Румски борци су и даље без пораза ове године.

Дамјана у јуну очекује наступ за репрезентацију на Европском првенству за сениоре (до 70кг) у комбат саватеу у Француској. Још један румски спортиста пласирао се на кадетско Европско првенство у асу саватеу које се одржава у Ловервалу, Белгија од 29. до 30. јуна 2018. године, а то је Никола Ракић (до 75кг).
У румском клубу се надају да ће и ове, као и прошле године бити клупски прваци државе у саватеу, али и да ће се поновити резултати са међународних такмичења из прошле године када је СБК "Рума" освојио чак 12 медаља: 5 златних, 4 сребрне и 3 бронзане.