Articles

Резултати румских спортских клубова

величина слова

3. мај 2017.

Biljana Vukelic i Marina JokicКуглашице "Срема" Марина Јокић и Биљана Вукелић освојиле су друго место на Првенству Србије у дисциплини Тандем. Сјајним резултатом ЖККг "Срем" је заокружио најуспешнију клупску сезону у 25 година постојања. Румљанкама је мало фалило да се попну на највише постоље, али су у разбацивању, тзв. златним куглама, обориле два чуња мање од такмичарки "Алименте" и морале су да се задовоље другим местом.

Подсетимо, Биљана Вукелић је првакиња Србије у дисциплини Спринт , ЖККг "Срем" је освојио треће место у елитном рангу такмичења, чиме је изборен пласман у Европу, а Румљанке су и другопласирана екипа у Купу Србије.

Репрезентативац Србије и члан Џудо клуба "Рума" Никола Јеремић освојио је прво место на Европском џудо купу за сениоре у Сарајеву, одржаном 29 и 30. априла 2017. године. Никола Јеремић освојио је златну медаљу у конкуренцији преко 100 килограма.

Окружно првенство у Мини атлетици одржано је 27. априла у Сремској Митровици. Румске основне школе представљало је осамнаест ученика/ца.

Прво место освојили су:

Михајло Цвјетић - скок у даљ, ОШ ,,Вељко Дугошевић" (од 1-4 разреда);

Александра Мандић - 60 метара, ОШ ,,Душан Јерковић" (од 1-4 разреда);

Марија Митровић - скок у даљ, ОШ ,,Вељко Дугошевић" (од 1-4 разреда);

Дуња Шулава - 300м, ОШ ,,Вељко Дугошевић" (од 5-6 разреда);

Никола Петровић - скок у даљ, ОШ ,,Душан Јерковић" (од 5-6 разреда);

Стефан Зубовић - 60 метара, ОШ ,,Душан Јерковић" (5-6 разреда);

Богдан Заграђанин - скок у вис, ОШ ,,Змај Јова Јовановић" (од 5-6 разреда).

Првенство Србије за кадете и јуниоре у кик лајту и сениоре ,,Б" класе у лоу кику одржано је у Сомбору 29.04.2017. године. Кик бокс клуб „РУ 09“ представљало је четири такмичара, освојене су две бронзане медаље.

Кристијан Клачар у свом дебију освојио је бронзану медаљу у јуниорској конкуренцији.

Лука Лопатић после победе у 1/4 финалу у 1/2 финалу се састао са актуелним прваком Србије од кога је поражен 2:1. Па му је на крају припала бронза у конкуренцији кадета.

Манојло Ђурић поражен у 1/4 финалу за сениоре „Б“ класе.

Стефан Мунџић забележио је свој први наступ, поражен је у 1/4 финалу у кадетској конкуренцији.

У суботу 29.04.2017. године у Спортском центру у Руми одржано је Првенство Србије за пионире и кадете у асу саватеу, било је пријављено 97 спортиста из 16 клубова.

Савате бокс клуб "Рума" освојио је друго место на Првенству Србије за пионире и кадете са освојених: 5 златних, 4 сребрне и 1 бронзаном медаљом (први је СК "Макс Феникс" Жабаљ са 3 златне, 7 сребрених и 2 бронзане)

ФУДБАЛ

23. КОЛО СРЕМСКЕ, ДРУГЕ СРЕМСКЕ ЛИГЕ И 19. КОЛО ОЛ РУМА – ИРИГ, КАО И УТАКМИЦА (16.кола) РУМЉАНА У МАЛОМ ФУДБАЛУ.

23. КОЛО СРЕМСКЕ ЛИГЕ

Резултати 23. кола:

29.04.2017. 16:00 Рудар (Врдник) – Хртковци 5:0,

29.04.2017. 16:00 Подриње (Мачваска Митровица) – Слобода (Доњи Товарник) 3:0,

29.04.2017.16:00 Митрос (Сремска Митровица) – Словен (Рума) 1:1.

30.04.2017. 16:00 Напредак (Попинци) – Партизан (Витојевци) 1:1,

30.04.2017. 16:00 Граничар 1923 (Адашевци) – Први мај (Рума) 1:3,

30.04.2017. 16:00 Хајдук (Дивош) – Будућност (Салаш Ноћајски) 4:0,

30.04.2017. 16:00 Доњи Петровци – Борац (Кленак) 2:1.

Утакмица: Љуково – Јадран (Голубинци) игра се 24. маја.

Табела – СРЕМСКА ЛИГА

1. Хајдук (Дивош) 52

2. Подриње (Мачваска Митровица) 47

3. ПРВИ МАЈ РУМА 45

4. Слобода (Доњи Товарник) 40

5. Јадран (Голубинци) 35

6. Будућност (Салаш Ноћајски) 35

7. Граничар 1923 (Адашевци) 33

8. Љуково 31

9. СЛОВЕН 30

10. Напредак (Попинци) 29

11. БОРАЦ (Кленак) 26

12. ХРТКОВЦИ 26

13. Рудар (Врдник) 25

14. ПАРТИЗАН (Витојевци) 23

15. Митрос (Сремска Митровица) 23

16. ДОЊИ ПЕТРОВЦИ 19

23. КОЛО ДРУГЕ СРЕМСКЕ ЛИГЕ

Резултати 23. кола:

30.04.2017. 16:00 Слога (Чалма) – Младост (Буђановци) 0:0,

30.04.2017. 16:00 Напредак (Жарковац) – Обилић 1993 (Кукујевци) 7:1,

30.04.2017. 16:00 Хајдук (Вишњићево) – Борац (Мартинци) 1:0,

30.04.2017. 16:00 Железничар (Инђија) – Зека Буљубаша (Равње) 3:1,

30.04.2017. 16:00 Граничар (Обреж) – Јединство (Моровић) 2:1,

30.04.2017. 16:00 Граничар (Кузмин) – Фрушкогорац (Манђелос) 2:0,

30.04.2017. 16:00 ОФК Брестач – ПСК (Путинци) 2:1,

Јединство (Платичево) слободно.

Табела – ДРУГА СРЕМСКА ЛИГА

1. Железничар (Инђија)             59

2. Борац (Мартинци)                  43

3. Слога (Чалма)                        39

4. ПСК ПУТИНЦИ                        38

5. МЛАДОСТ(Буђановци)            36

6. Граничар (Кузмин)                  34

7. Хајдук (Вишњићево)              34

8. ОФК Брестач                          32

9. Фрушкогорац (Манђелос)       30

10. Зека Буљубаша (Равње)      27

11. Граничар (Обреж)                26

12. НАПРЕДАК (Жарковац)         20

13. Обилић 1993 (Кукујевци)     19

14. Јединство (Моровић)            16

15. ЈЕДИНСТВО(Платичево)        7         

19. КОЛО ОЛ РУМА – ИРИГ

Резултати 19. кола:

Војводина (Нерадин) – 27. Октобар (Шатринци) 1:0,

Цар Урош (Јазак) – Полет (Никинци) 2:2,

Борац (Стејановци) – Јединство (Рума) 1:6,

Фрушка гора (Рума) – Планинац (Ривица) 3:1,

Јединство (Краљевци) – СВ Раднички (Ириг) 1:2,

Фрушкогорац (Мали Радинци) – Граничар (Грабовци) 1:2,

Сремац (Добринци) – Слога (Вогањ) 5:0.

ТАБЕЛА – ОЛ РУМА – ИРИГ

1. СРЕМАЦ (Добринци)          42

2. Војводина (Нерадин)        41

3. ФРУШКА ГОРА (Рума)        37

4. ГРАНИЧАР (Грабовци)       37

5. ЈЕДИНСТВО (Рума)            34

6. С. В Раднички (Ириг)        31

7. Планинац (Ривица)           30

8. ПОЛЕТ (Никинци)              27

9. ФРУШКОГОРАЦ (Мали Радинци)       27

10. Цар Урош (Јазак)            24

11. 27. октобар (Шатринци)   23

12. ЈЕДИНСТВО (Краљевци)    9

13. СЛОГА (Вогањ)                 7

14. БОРАЦ (Стејановци)         7

16. КОЛО ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА "ВОЈВОДИНА"

28.04.2017 21:00 КМФ ВИКИНГ – КМФ Бечеј 2003 5:4

У 17. колу Румљани гостују у Качареву. “Викинзима” су остала још два кола до краја првенства и ако остваре обе победе, испуниће свој циљ са почетка сезоне, а то је пласман у Јединствену Другу лигу Србије.

РУКОМЕТ 

Рукометашице “Словена” из Руме у 19. колу гостују екипи женског рукометног клуба “Петроварадин” у Новом Саду. Пошто су савладале, у прошлом колу, екипу “Јадрана”, на свом терену, румске рукометашице налазе се на трећем месту на табели, са два бода заостатка за другопласираном екипом “Спартака” и три бода за водећим “Халас Јожефом”. Утакмицу 19. кола, у коју улази као фаворит против последње пласиране екипе у Првој лиги “Север”, “Словен” игра данас од 21 сат.

Serbian Croatian English German Macedonian Slovenian