Првенство Србије за пионире и кадете у assaut саватеу

величина слова

27. април 2015.

Savate boks klub RumaУ недељу, 26. априла, у хали ОШ "11. Новембар" у Сенти одржано је Првенство Србије за пионире и кадете у assaut саватеу на којем су спортисти Савате бокс клуба "Рума" освојили 5 медаља: златну медаљу освојила је кадеткиња Марија Гавриловић до 65кг, сребрне медаље освојили су старији пионири Владимир Делић до 52кг, Алекса Станишић до 45кг и млађи пионир Петар Јованов до 36кг, бронзану медаљу освојио је старији пионир Никола Ракић до 56кг. Наши спортисти су били одлични на овом великом такмичењу, сви су прошли прво коло и показали завидну технику.

У другом колу су такође имали успеха, отпао је само Никола Ракић чудном одлуком судија која се поновила у финалу где сматрамо да је троје наших спортиста оштећено, поручују из румског савате бокс клуба. Владимир Делић је имао три борбе и у финалној смо били сигурни да је освојио злато али судије су биле другачијег мишљења, слично је било и са Алексом Станишићем и Петром Јовановим. Без обзира на то увидели смо да су наши спортисти били одлични и сматрамо да ће бити још спремнији за предстојеће Првенство Војводине за пионире и кадете које ће се одржати у Спортској хали у Руми 24. маја 2015. године, саопштио је Савате бокс клуба "Рума".