Вредна донација Удружењу жена "Краљевчанке"

величина слова

27. март 2019.

У оквиру новог друштвено одговорног пројекта компаније Телеком Србија – "УдруЖене", који се реализује у сарадњи са Саветом за родну равноправност Владе АП Војводина данас су представници ове компаније посетили Краљевце и Удружењу жена "Краљевчанке" уручили  донацију вредну 200.000 динара.

tkanjeМарија Бошковић, директорка Сектора за односе са јавношћу „Телекома“ казала је да компанија као друштвено одговорна ослушкује потребе и улаже у локалне заједницe.

"С обрзиром да смо компанијa која и те како подржава женско предузетништво решили смо да ове године реализујемо пројекат „УдруЖене“ што значи да ћемо издвојити средства за 20 удружења жена у Војводини које подржавају, развијају, негују традиционална занимања. У томе нам је велику подршку пружио Савет за родну равноправност Владе АП Војводине. Ми смо се њима обратили и на њихов предлог изабрали 20 удружења која ће добити нашу донацију у износу од 200 000 динара. Свака жена је стуб домаћинства и породице и ми дубоко верујемо да су жене мотор развоја нашег друштва, а самим тим и развоја локалне заједнице и због тога смо решили да их подржимо, да дамо пуну подршку оном што раде јер нас заправо представљају на најлепши могући начин", рекла је Марија Бошковић, која је имала прилику да се увери у вештину израде рукотворина и кулинарско знање и умеће чланица Удружења жена "Краљевчанке".

Ове године 3. априла удружење из Краљеваца слави пет година рада и нова машина за вез коју смо добили од Телекома је најлепши могући поклон, истакла је Снежана Богдановић, председница Удружења „Краљевчанке“ захваливши се на компанији на подршци, али и Покрајини и Општини Рума.

"Одлучиле смо да узмемо једну лепу машину за вез и пројекат са којим смо аплицирали назвали смо „Ситан вез“. Велика нам је част што смо добили ова средства јер ми смо релативно младо удружење, основано пре пет година. Наш рад је препознала Општина Рума са којом сарађујемо и на њихов предлог учествовали смо у овом конкурсу и добили донацију, захваљујући којој ћемо и проширити делокруг нашег рада и створити могућност да наше рукотворине пласирамо на тржиште", изјавила је Снежана Богдановић.

Миа Страјин, председница Савета за родну равноправност Владе АП Војводине казала је да Покрајина кроз своје механизме спроводи политике и акционе планове како би ојачала и оснажила жене у руралним подручјима и подстакла их да узму ствар у своје руке. "Кроз овакву акцију и на овакву иницијативу „Телекома Србије“ не можемо да останемо имуни и да не прихватимо сарадњу коју су нам понудили и желим да им се захвалим што су баш жене на селу препознали као своју циљну групу јер није мала ствар за удружење када добије овакве донације и када могу своје пословање даље да развијају", сматра Миа Страјин.

Данашњој свечаности у Краљевцима је присуствовао и председник СО Рума Стеван Ковачевић који је похвалио рад Удружења жена "Краљевчанке".

"За ово друштво је интересантно да није толико старо, ми имамо старија удружења у општини, али оно што је јако битно је да је то друштво које је настало у време када су се многа удружења гасила, када су посустајали због многих баријера која су имала, финансијских. Тако да су се упустили у изазов да почну рад у то време. Нама у Општини је то јако битно и зато смо их препознали као удружење које заслужује подршку. Чињеница је да су у селу удружења која делују један од оних стубова око којих се мештани окупљају и која гарантују опстанак и виталност тог села. Они су за ових пет година успели да изграде један такав углед у нашој заједници да практично нема ниједне значајније манифестације у којој оне као чланице удружења не учествују, али мимо оних активности које оне саме реализују. Не само за очување традиције већ очување виталности на селу су та удружења значајна. Ја заиста морам да их похвалим као једно од најмлађих, али најактивнијих удружења", нагласио је Ковачевић.

У раду Удружење жена "Краљевчанке" активно учествује 25 чланица.

Serbian Croatian English German Macedonian Slovenian
Inspekcijska služba

ISO 9001